Abarth Anniversario – daj się ponieść przygodzie!

0
450
Abarth lubi raczyć kierowców nowościami nawiązującymi do wydarzeń, które przyczyniły się do rozpowszechnienia marki na rynku motoryzacyjnym. Nie inaczej było w przypadku modelu Anniversario, uświetniającego 70. urodziny marki. W czym tkwi urok tego małego auta i co różni je od poprzedników?

Sportowa klasyka w nowoczesnym wydaniu

Abarth Anniversario to model wyjątkowy z wielu względów. Przede wszystkim, powstał dla uczczenia 70. lat istnienia marki. Przybrał więc formę retro, której nie oszczędzono nowoczesnych elementów wyposażenia. Miłośnicy dynamicznych samochodów spod znaku Skorpiona otrzymali wersję wzbogaconą o oryginalny design w limitowanej odsłonie. Twórcom zależało więc na tym, żeby uczynić samochód jak najbardziej wyjątkowym.

Anniversario dostępny jest w kilku charakternych wersjach kolorystycznych. Na wyjątkowy wygląd wpływa również obecność dodatkowych oklejeń, które jeszcze bardziej podkreślają sportowy styl Abartha. Auto zostało dopieszczone w każdym szczególe, aby wyraziście zaznaczyć jego włoskie pochodzenie. Klasyka idzie tu w parze z nowoczesnością.

Przyjemność jazdy na poziomie

W samochodzie nie brakuje zatem świeżych, przemyślanych rozwiązań. Na uwagę zasługuje przede wszystkim regulowany spojler. To wyraźne nawiązanie do elementu zaprojektowanego przez samego Karla Abartha w latach 60. Spojler można ustawić w zależności od potrzeb tak, aby zyskać większą przyczepność lub lepszą aerodynamikę. Wybór zależy przede wszystkim od kierowcy – może zdecydować, w jakim stylu zechce spędzić za kółkiem nieco czasu.

Pod maską drzemie dynamiczne serce auta: silnik 1.4 T-Jet, który osiąga maksymalnie 218 km/h, do setki rozpędzając się w 7,3 sekundy. Wygląd to zatem nie wszystko: Abarth po raz kolejny udowadnia, że doskonale zna się na sportowych samochodach. Garściami czerpie z przeszłości, aby prezentować nam coraz doskonalsze maszyny.