Ile samochód traci na wartości, czyli co daje mi DEFEND Gap!

0
420

Utrata wartości ma różne oblicza. Może być wyrażona kwotowo lub procentowo, a może po prostu być długiem w stosunku do firmy leasingowej po szkodzie całkowitej lub kradzieży.

Czy na rynku są jakieś marki lub modele, które warto kupić, aby po 3 latach, żegnając się z autem nie zastanawiać się jak to się stało, że kupiłem samochód za 200.000zł i straciłem na nim 50%?

W jednym z ostatnich numerów magazynu motoryzacyjnego „Motor” nr. 13/2021 redaktorzy udowadniają o słuszności wyboru SUV-a nad kombi. Generalnie można wnioskować, że SUV-y i crossovery tracą mniej niż zwykłe kombi i tak dla przykładu:

Kombi: VW Golf Variant 1.4 TSI w 2016r. kosztował 81.000zł a dziś można go kupić za 40.000zł, strata 41.000zł

SUV: VW Tiguan 1.4 TSI w 2016r. kosztował 97.000zł a dziś można go kupić za 75.000zł, strata 22.000zł

Z danych zebranych przez IBRM Samar wynika, że w lutym 2021 roku padł rekord. Średnia ważona cena sprzedaży nowych samochodów osobowych przekroczyła 132 tys. złotych i jest o 11,4% wyższa niż rok wcześniej. Dla przykładu, 5 lat temu najtańszy model Renault Kadjar (wersja Life) kosztował 75.000zł, dziś to wydatek minimum 90.000zł. Podwyżka to nie tylko wynik inflacji, ale coraz większej ilości elektroniki i bogatego wyposażenia. Przysłowiowy Kowalski staje się coraz wygodniejszy i już nie chce korbki do otwierania szyby. Gdyby tylko mógł, wybrałby klasę premium. Tylko, czy to jest właściwa droga?

Specjaliści firmy INFO-EKSPERT, przygotowali analizę wartości dla grupy samochodów luksusowych. Do analizy przyjęli m.in. kryterium wieku, 3-letni okres użytkowania oraz łączny przebieg 90 000 km. Okazało się, że samochód z gwiazdą wcale nie jest lepszą inwestycją.

Samochody luksusowe procentowo tracą na wartości podobnie jak modele popularne, jednak kwotowo różnice są ogromne. Przykładowo, po trzech latach i przebiegu 90.000 km, wartość Fiata Tipo i Audi A8 zmniejszy się o ok. 46%. Kwotowo jednak właściciel Fiata musi pogodzić się z utratą 31.500 zł, natomiast nabywca Audi w tym samym czasie straci niemal 200.000 zł.”

Czy zatem możemy coś zrobić, aby zabezpieczyć się przed tak dużym spadkiem wartości?

TAK – pamiętajcie, aby dokupić ubezpieczenie DEFEND Gap, które zabezpiecza wartość fakturową auta w momencie szkody całkowitej (zawinionej jak i niezawinionej) oraz kradzieży. DEFEND Gap DIRECT, to najbardziej uniwersalna formuła GAP na rynku, nie wymaga polisy AC, aby chronić portfel kierowcy na wypadek tak przykrego zdarzenia jakim jest utrata wartości po szkodzie nawet przez 3 kolejne lata. Zakup ubezpieczenia GAP to pewność i bezpieczeństwo finansowe przez długi czas!

Który wariant Gap jest najlepszy dla Ciebie? Chciałbyś poznać więcej zalet, a może sprawdzić jak korzystnie wypadają składki za ubezpieczenie DEFEND Gap? Skorzystaj z przygotowanego kalkulatora na stronie www.gaponline.pl i wybierz najlepszą ofertę dla siebie. Kup online, także na raty.

Specjalna oferta dla naszych czytelników KOD RABATOWY: GAPFB-10% na www.gaponline.pl

#DEFENDgap #GAPonline #GapFakturowy #GAPdoLeasingu #GapDirect #ZawszeNowy #DEFENDinsurance