Volkswagen T-Cross – wszechstronny i dynamiczny crossover

0
345

T-Cross to jeden z najnowszych modeli samochodów Volkswagena. Jest to najmniejszy spośród wszystkich crossoverów, ma jednak duży potencjał na rynku motoryzacyjnym – wyróżnia się przyciągającym wyglądem i niesamowitą praktycznością. T-Cross to także przykład przestronnego i funkcjonalnego samochodu. Czym jeszcze charakteryzuje się nowoczesny Volkswagen T-Cross?

Volkswagen T-Cross – pakowny i dopasowany

Volkswagen T-Cross to wzór pakownego, nowoczesnego samochodu. Jego tylne siedzenia można przesuwać o 14 cm, co pozwala na dopasowanie ilości miejsca w środku do indywidualnych potrzeb pasażerów oraz liczby bagaży. Zarówno osoby siedzące z przodu, jak i z tyłu mają dużo swobody pod nogami i nad głową. Dzięki temu każda podróż będzie komfortowa i wygodna. Wewnątrz samochodu fotele są zamontowane na tyle wysoko, by umożliwić swobodne wsiadanie i wysiadanie z auta. Poza tym, duża powierzchnia przeszklenia poprawia widoczność drogi i otoczenia we wszystkich kierunkach. Dodatkowo, Volkswagen T-Cross wyróżnia się nietuzinkowym wyglądem – zgrabny kokpit i wstawki o trójwymiarowej strukturze, świetnie współgrające z kolorem tapicerki, przyjemnie ożywiają wnętrze samochodu.

Sprawdź, ofertę Volkswagena T-Cross na https://centrumwroclaw.pl/vw/.

Wyjątkowe wyposażenie z najwyższej półki

Wyposażenie Volkswagena T-Cross jest niezwykle innowacyjne, zwłaszcza w wersji z wirtualnym kokpitem i systemem multimedialnym na konsoli środkowej. Zresztą, ten model samochodu i jego udogodnienia można spersonalizować w bardzo wielu wariantach. W sumie do wyboru jest 16 kolorów nadwozia, trzy typy kół o różnych wzorach, kilka rodzajów tapicerki oraz różnorodne pakiety stylizacyjne.

Standardowo, samochody Volkswagen wyposażone są w układ Front Assist, który monitoruje przestrzeń przed samochodem i rozpoznaje pieszych, a w razie potrzeby hamuje awaryjnie. Samochód posiada także system Lane Assist, który utrzymuje auto na wybranym pasie ruchu, system wspomagania ruszania na wzniesieniu, Blind Spot Detection wykrywający auta w martwym polu widzenia kierowcy wraz z układem ostrzegania o zbliżających się autach w trakcie cofania oraz system ochrony pasażerów, który w razie zagrożenia zamyka okna, napina pasy i zwiększa ciśnienie płynu w układzie hamulcowym.

Volkswagen T-Cross jako furtka do nowoczesnego świata gadżetów

W wyższych wersjach T-Crossa można zainstalować VW Connect DataPlug, który podłącza się do szyny OBDII. Łączy się go ze smartfonem przez Bluetooth i przy użyciu specjalnej aplikacji Volkswagen Connect, którą można bez problemu pobrać ze sklepu Google Play lub App-Store. Dzięki temu, właściciel samochodu uzyskuje dostęp do wielu informacji na temat kondycji auta, miejsca jego postoju oraz historii podróży. VW Connect DataPlug pozwala także na wezwanie pomocy, umówienie wizyty w serwisie lub wzięcie udziału w różnych konkursach, gdzie można rywalizować z innymi kierowcami Volkswagenów.

Volkswagen T-Cross – dwa silniki do wyboru

Volkswagen T-Cross dostępny jest w wersji z trzycylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 1,0 l i mocy 95 lub 115 KM. Podstawowa wersja, co prawda, nie zachwyci miłośników mocnego przyspieszenia, ale też nie rozczaruje osiągami. Silnik tej mocy pozwala przyspieszyć do 100km/h w 11,5 sekundy i bez problemu współpracuje z kierowcą operującym prawą stopą. Maksymalny moment obrotowy 175 Nm osiągany jest w zakresie od 2000 do 3500 obr./min.

Kierowcy lubiący szybszą jazdę zdecydowanie powinni wybrać mocniejszy silnik. Dzięki dodatkowym 20 KM i 25 Nm, samochód, co prawda nie stanie się demonem prędkości, ale zauważalnie zwiększa się jego dynamika i elastyczność. W tym pakiecie auto wyposażone jest w 6-stopniową skrzynię manualną lub 7-biegową DSG. Wyższa moc silnika zmniejsza czas rozpędu do ,,setki” o 1,3 sekundy i zwiększa siłę reakcji na gaz. Możliwe jest również kilka trybów pracy napędu do wyboru: eco, normal, sport oraz individual, w których zmienia się sposób reakcji na gaz.