Czy w razie szkody całkowitej można liczyć na pełne odszkodowanie z polisy OC lub AC?

0
757

W niniejszym artykule odpowiadamy na tytułowe pytanie: czy w razie szkody całkowitej można liczyć na pełne odszkodowanie z polisy OC lub AC. Ponadto, przedstawiamy na jakie zagrożenia jest narażony pojazd i dlaczego warto się chronić za pomocą dodatkowego ubezpieczenia w postaci DEFEND Gap.

Samochód jest mocno narażony na ryzyko szkody całkowitej

Kolizja lub wypadek samochodowy to sytuacje, które niestety zdarzają się nad wymiar często. Szacuje się, że wypadek na drodze ma miejsce średnio co 6 minut. Średnio w Polsce dochodzi do kilkuset tysięcy kolizji rocznie. Mało tego, według statystyk w Polsce średnio co godzinę dochodzi do kradzieży auta a tylko 20% skradzionych samochodów udaje się odzyskać. Ponadto, samochód jest narażony na takie zagrożenia jak powodzie oraz różnego rodzaju inne klęski żywiołowe, które wbrew pozorom w ostatnich latach w naszym kraju uszkodziły wiele samochodów. Powstaje pytanie – jak się przed tym wszystkim chronić? Czy ubezpieczenie OC oraz AC jest wystarczające? Czy w przypadku wystąpienia szkody całkowitej ubezpieczyciel pokryje straty?

Czy w razie szkody całkowitej można liczyć na pełne odszkodowanie wypłacone na podstawie polisy OC lub AC?

Standardowy ubezpieczyciel wypłacając środki w ramach polisy OC/AC z reguły kieruje się wartością rynkową pojazdu z momentu wystąpienia zdarzenia. Oznacza to, że w większości przypadków właściciel pojazdu otrzymuje kwotę znacznie niższą od tej po jakiej nabył samochód. Według szacunków nowe samochody kupowane w salonie tracą nawet połowę swojej wartości już w ciągu pierwszych trzech lat użytkowania. Oznacza to, że w razie wystąpienia nieszczęśliwego zdarzenia, którego skutkiem będzie szkoda całkowita właściciel pojazdu może pozostać z niespłaconymi zobowiązaniami kredytowymi lub leasingowymi. Środki otrzymane z OC lub AC sprawcy mogą nie wystarczyć na pokrycie tych zobowiązań.

Dobre rozwiązanie – polisa DEFEND Gap

Rozwiązaniem na taką sytuację jest ubezpieczenie DEFEND Gap, które jest dodatkowym świadczeniem do odszkodowania z polisy AC lub OC sprawcy. Dzięki ubezpieczeniu DEFEND Gap zakup nowego samochodu o tej samej wartości / klasie lub spłata pozostałych rat nie stanowi problemu.

Chcesz poznać wielkość składki lub dowiedzieć się więcej na temat dodatkowego ubezpieczenia jakim jest DEFEND Gap? Wejdź na stronę https://gaponline.pl/

#DEFENDgap #DEFENDinsurance #GAPonline #ZawszeNowy #GapFakturowy #GAPdoLeasingu #GapDirect

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.